TR
EN

Üretim Altyapısı

Üretim Altyapısı

  Son teknoloji ile geliştirilmiş üretim hatları

  Üretim kapasitesi ile Türkiye’deki ilk beş üreticiden biri olan Setap, üretimlerinin büyük bölümünü, yıllık 20.000 ton taşıyıcı sistem üretim kapasitesine sahip olan Sakarya’daki üretim tesisinde yapmaktadır. Sakarya’daki üretimler Avrupa’dan getirilen, birbirine entegre olarak çalışan, bilgisayar kontrollü, tam otomatik ve toplam 100 metre uzunluğundaki üretim hattında yapılmaktadır. CNC yapısal çelik işleme hattı; profil kesme, profil delme, boru kesmeli plazma ve plaka delme hatlarının entegrasyonu ile çalışmaktadır. Sakarya’daki üretim tesisinde ayrıca kaynak ve boyama bölümleri de yer almaktadır.

  Tam otomatik CNC Yapısal Çelik işleme hattı

  Setap, endüstriyel hammadde profili olarak bilinen ve yapısal çelik bina konstrüksiyonun büyük bir bölümünü oluşturan 200 mm. ve üstü I, U profillerini işlemede benzerlerine göre çok başarılı. Son teknoloji kullanılan bu entegre üretim hattı, sektör ortalamalarının üzerinde ölçü hassasiyeti ile kesme, delme, markalama ve pozlama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kesme, delme, pozlama ve marka işlemleri tamamen bilgisayar kontrollü yapıldığı için herhangi bir hata olasılığı kalmıyor ve yine bilgisayar kontrolü ile ölçü hataları minimum seviyeye inmektedir. Türkiye’de çok nadir olan son teknoloji üretim hatlarına sahip olan Setap, sektörün standardı olan 12 metrenin üzerinde, 15 metreye kadar olan özel profilleri tek parça olarak işleyebilmektedir.

  Proje ofisinde çizilen imalat projeleri, imalat mühendisleri tarafından üretim hattına online olarak aktarılmakta ve üretim süreçleri, hatlar boyunca yine proje bölümü tarafından online olarak takip edilmektedir. Tüm imalat süreci ve üretim hatları arasındaki konveyör sistemli geçişler tamamen bilgisayar kontrollü olarak yapıldığı için imalat çok hızlı tamamlanmakta, bu sayede günde 65 ton profil işlenebilmektedir.

  Uluslararası standartlarda kaynak işlemi ve yüksek dayanımlı boyama

  Setap üretim tesisinin kaynak bölümünde ise tamamı sertifikalı usta kaynakçılar çalışmaktadır. Kaynaklarının tümü DIN 18800’e uygundur. Tam otomatik hatlarda üretilen parçalar, sertifikalı kaynakçılar tarafından yapılan işlemler sonucunda birleştirilmektedir.

  Setap, profillerin boyama işlemini ise reçine, pigment ve dolgu oranlarını hassas ölçümler ile planlayarak gerçekleştirmektedir.

  Vefa entegrasyonu ile eksiksiz ve optimum üretim çözümleri

  Setap, yapısal çelik konstrüksiyondan oluşan taşıyıcı sistem elemanlarının yanında konstrüksiyonda kullanılan diğer hafif çelik profilleri de VEFA entegrasyonu sayesinde kendi üretim tesislerinde, CNC kontrollü entegre roolforming üretim hatlarında sektörün ortalama ölçü hassasiyetlerinin çok üzerinde üretilmektedir. Setap’ın konstrüksiyonda kullandığı profillerin %85-90’ı Sakarya üretim tesisinde üretilirken geri kalan %10-15’lik bölüm ise Vefa Holding’in Dilovası’ndaki ana üretim üssünde yer alan roolforming hatlarda ve preslerde üretilmektedir.