TR
EN

Yapısal Çelik Sistemi

Akıllı yatırımcıya yenilikçi çözümler…

  Yapısal çelik sistem, özellikle süreç gereği büyük ölçekli, enine, boyuna ya da yüksekliğine büyük açıklıklar gerektiren yapılarda kullanılır. Bunlar genellikle demir çelik, kimya, otomotiv ve gıda sanayi sektöründe kullanılan üretim tesisleridir.

  Büyük ölçekli üretim tesislerinin yanı sıra spesifik olarak nitelenebilecek yine büyük ölçekli, çok katlı binalar, gökdelenler, AVM, spor salonları, ticaret merkezleri, fuar alanları, havalimanları, köprüler de yapısal çelik sistemin tercih edildiği yapılar arasında yer almaktadır.

  Yapısal çelik konstrüksiyonlu binaların tercih edilmesinde önemli rol oynayan özellikler şunlardır;
  - Esnekliği sayesinde depreme çok iyi karşılık vermektedir.
  - Esnek tasarım imkanları sunulması nedeniyle spesifik tasarımlı yapılarda tercih edilmektedir.
  - Ön üretimli olduğu ve sadece cıvata bağlantıları ile yapılan montaj çok hızlı tamamlandığı için alternatiflerine kıyasla çok daha kısa sürede inşa edilmektedir.
  - Sökülüp tekrar montaj edilebilen özellikteki konstrüksiyonun tamamı herhangi bir zayiat olmaksızın yeniden kullanılabilmektedir.
  - Kullanılan ham madde olan çeliğin geri dönüşümlü bir malzeme olması, çevreci bir yapı üretilebilmesini sağlamaktadır.
  - Ön üretim sayesinde inşa sürecinin tamamı denetim altında olmakta, montaj sahasında cıvata bağlantıları dışında herhangi bir işleme ihtiyaç duymamaktadır. Bu sayede sonradan yaşanabilecek sürprizlere karşı önlem alınmaktadır